Jadwiga Piłsudska

Córka Marszałka służyła jako pilot. W czasie II Wojny Światowej transportowała różne rodzaje samolotów z fabryk na lotniska bojowe w całej Wielkiej Brytanii oraz uszkodzone samoloty do remontu. Za swoją służbę została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi z Mieczami.

Dobry aktor

Podczas zatrzymania przez Rosjan postanowił udawać chorobę psychiczną. Lekarz zdecydował o skierowaniu Piłsudskiego na obserwację szpitalną w Szpitalu Świętego Mikołaja w Petersburgu, skąd ten w maju 1901 roku uciekł.

Stosunek do innych ludzi

Jego stosunek do innych osób wyrażał bardzo prosto. Jeśli kogoś darzył sympatią to zwracał się do niego np „dziecko”, jeśli ktoś zaszedł mu za skórę używał zwrotu „Pan” i stopnia wojskowego.

Poliglota

Marszałek swobodnie posługiwał się językiem rosyjskim, francuskim i niemieckim.

Szachy i pasjans

Józef Piłsudski bardzo lubił szachy i stawianie pasjansa za doskonałą rozrywkę.Znał wiele rodzajów pasjansów: Grób Napoleona, Prześcieradło, Ogonki, Warkocz Wenery. Unikał natomiast brydża – gry strategicznej, w której rozmiłowała się część ówczesnej kadry oficerskiej.

Ulubiony pies

Marszałek był miłośnikiem nie tylko koni, ale również psów. Kochał je bezgranicznie i miał do nich wielką słabość. Pierwszym był Dorek, ale kroniki przyjęły więcej informacji o psie wabiącym się po prostu…PIES.