Tadeusz Pietrzykowski – Polak który bił Niemców w Auschwitz [WIDEO]

Przedwojenny mistrz polski w wadze koguciej, zawodnik legii warszawa TADEUSZ PIETRZYKOWSKI w czasie wybuchu wojny miał zaledwie 22 lata.
8 września 1939 zgłosił się jako ochotnik do 1. baterii Obrony Warszawy. Bronił się aż do kapitulacji stolicy w dzielnicy Ochota, w której się wychował.

Po kapitulacji w 1940 roku Teddy postanowił przedostać się do Francji, został niestety złapany i trafił obozu zagłady w Auschwitz.
Bokserski dramat Pietrzykowskiego rozpoczął się pod koniec marca 1941 r., kiedy do obozu przybył Walter Dünning – przedwojenny zawodowy mistrz Niemiec wagi średniej. W obozie został kapo, wyżywając się na słabszych więźniach. Właśnie Dünning był jednym z tych, którzy wpadli na pomysł urządzenia sobie bokserskiej rozrywki w Oświęcimiu. Do walki z nadzwyczaj brutalnym kapo namówili Teddy`ego polscy więźniowie, którzy podziwiali go za dużą odporność na ciosy, zadawane przez obozowych oprawców. Natychmiast pomysł ten podchwycili niemieccy funkcyjni i zaproponowali pojedynek, którego stawką było pół bochenka chleba i kostka margaryny. Byli pewni wyniku tej rywalizacji. Pietrzykowski ważył wówczas 45 kg, a jego rywal ok. 70 kg.
Przystępując do walki, Pietrzykowski ważył 45 kg, jego rywal 70kg. Ciosy pietrzykowskiegokilka razy zachwiały niemcem. Ostatecznie Dunning poddał się w drugiej rundzie.
Teddy podczas trzyletniego pobytu w obozie stoczył ponad 40 pojedynków większość z nich zdecydowanie wygrywając.

Amerykański żołnierz Michael Ollis zginął osłaniając polskiego żołnierza własnym ciałem [WIDEO]
Polak okrzyknięty bohaterem przez media na Wyspach. Uratował 5 osób. Sam odpowiada: ,,Nie czuję się bohaterem. Działałem automatycznie”