• Wydarzenia
More
  Strona główna Wydarzenia Ze świata Conan: komandos K9, który pomógł zlikwidować przywódcę ISIS Abu Bakra al-Baghdadiego

  Conan: komandos K9, który pomógł zlikwidować przywódcę ISIS Abu Bakra al-Baghdadiego

  Amerykański komandos oddziału K9, Conan, został spuszczony ze smyczy na Abu Bakr al-Baghdadiego w ostatniej fazie akcji, zmuszając go do wysadzenia się w powietrze na końcu mrocznego tunelu w Syrii.

  Nieuchwytny założyciel Państwa Islamskiego i jego przywódca Abu Bakr al-Baghdadi został wyśledzony i zabity, a wszystko dzięki psu. Amerykański komandos oddziału K9, Conan, został spuszczony ze smyczy na Abu Bakr al-Baghdadiego i od razu złapał jego trop.

  Belgijski pies rasy Malinois został doceniony za swoją rolę w operacji przez prezydenta USA Donalda Trumpa, który umieścił na Twitterze jego zdjęcie.

  Szefów połączonych sztabów Mark Milley powiedział w poniedziałek: „Wojskowy pies K-9 należycie wykonał swoją służbę, podobnie jak wszyscy, którzy brali udział w tej akcji. Jest lekko ranny i w pełni wraca do zdrowia”.

  „Pies powrócił do służby ze swoim treserem, dlatego nie zamierzamy jeszcze publikować zdjęć, ani innych informacji. To tajna jednostka” – powiedział sekretarz obrony Mark Esper.. 

  Po tym, jak prezydent USA opublikował tweet na swoim zdjęciu, amerykańskie media potwierdziły, że pies-bohater ma na imię Conan.

  W niedzielę prezydent USA Trump powiedział, że kiedy żołnierze amerykańscy wylądowali na ośmiu śmigłowcach wraz ze specjalnie wyszkolonymi psami, mieli również ze sobą robota, pierwszego w swoim rodzaju, który miał podążać za przywódcą ISIS w tunelu.

  Dogoniony przez psy w ślepy zaułek tunelu, Baghdadi zabił się, wysadzając się. Służby nie zdążyły użyć wspomnianego robota.

  Zobacz także

  Edward Mosberg w odpowiedzi na przekłamania Netflixa: wszystkie obozy na terenie polskim były niemieckie [WIDEO]

  Mosberg był więźniem niemieckich obozów w Płaszowie i Mauthausen. W momencie wybuchu II wojny światowej miał 13 lat.

  „My Pierwsza Brygada” odśpiewana przez kombatantów i mundurowych. Duma! [WIDEO]

  https://twitter.com/D_Tarczynski/status/1193866404719710208

  Piosenka, która powstała w hołdzie żołnierzom poległym w Afganistanie i Iraku[WIDEO]

  Znakomity montaż i wzruszająca piosenka. https://www.facebook.com/TobieOjczyzno2305/videos/503580093706865/

  Radni PO przegłosowali uchwałę.Ulica Jedności Robotniczej zamiast gen. Fieldorfa „Nila”.

  Rada miasta Żyrardów głosami Platformy Obywatelskiej przyjęła uchwałę zmieniającą ulicę gen. Fieldorfa-„Nila” na ulicę Jedności Robotniczej. Decyzja wywołała burzę...

  “Dziękujemy Wam Polacy za uwolnienie miasta Breda”. Holendrzy wciągają sektorówkę z podziękowaniem[WIDEO]

  Podczas meczu drużyna NAC BREDA rozciągnęła ogromną sektorówkę. Chciała w ten sposób podziękować polskim żołnierzom i generałowi Stanisławowi Maczkowi za wyzwolenie miasta...