• Wydarzenia
More
  Strona główna Wydarzenia Ze świata Obrażenia na ciałach dzieci wskazują, że Turcja użyła substancji podobnej do białego...

  Obrażenia na ciałach dzieci wskazują, że Turcja użyła substancji podobnej do białego fosforu 18+ [WIDEO]

  Jak wskazują obrażenia na ciałach poparzonych dzieci wydaje się, że Turcja używa amunicji wypełnionej białym fosforem w brutalnej kampanii przeciwko kurdyjskim bojownikom.

  Jeśli turecka armia wykorzystuje taką amunicję do ataku na ludność cywilną, oznacza to, że dopuszczają się zbrodni wojennej. ONZ wszczęło śledztwo w tej sprawie.

  Materiały pokazują dzieci z Ras al-Ain z poważnymi oparzeniami chemicznymi na ich torsach i twarzach, które są zgodne z ranami jakie powstają przy użyciu białego fosforu.
  W międzyczasie pojawiły się doniesienia, że ​​Turcja nadal atakuje kurdyjskich bojowników i osady cywilne w przygranicznym mieście Ras al-Ain nie respektując tym porozumienia o zawieszeniu broni ogłoszonego przez wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a.

  Kurdyjski konwój medyczny i amerykańska organizacja pomocowa próbująca ewakuować rannych cywilów były atakowane przez siły wspierane przez Turków i nie mogły wejść do miasta.


  Amunicja z białym fosforem używana jest głównie przez wojsko do tworzenia zasłon dymnych w celu maskowania ruchu i położenia wojsk, ale może być również używana jako broń zapalająca. Kiedy pocisk eksploduje, substancja chemiczna w środku natychmiast tworzy grubą białą chmurę. Kiedy substancja chemiczna wchodzi w kontakt z ludzkim ciałem pali je do kości.

  Zobacz także

  Edward Mosberg w odpowiedzi na przekłamania Netflixa: wszystkie obozy na terenie polskim były niemieckie [WIDEO]

  Mosberg był więźniem niemieckich obozów w Płaszowie i Mauthausen. W momencie wybuchu II wojny światowej miał 13 lat.

  „My Pierwsza Brygada” odśpiewana przez kombatantów i mundurowych. Duma! [WIDEO]

  https://twitter.com/D_Tarczynski/status/1193866404719710208

  Piosenka, która powstała w hołdzie żołnierzom poległym w Afganistanie i Iraku[WIDEO]

  Znakomity montaż i wzruszająca piosenka. https://www.facebook.com/TobieOjczyzno2305/videos/503580093706865/

  Radni PO przegłosowali uchwałę.Ulica Jedności Robotniczej zamiast gen. Fieldorfa „Nila”.

  Rada miasta Żyrardów głosami Platformy Obywatelskiej przyjęła uchwałę zmieniającą ulicę gen. Fieldorfa-„Nila” na ulicę Jedności Robotniczej. Decyzja wywołała burzę...

  “Dziękujemy Wam Polacy za uwolnienie miasta Breda”. Holendrzy wciągają sektorówkę z podziękowaniem[WIDEO]

  Podczas meczu drużyna NAC BREDA rozciągnęła ogromną sektorówkę. Chciała w ten sposób podziękować polskim żołnierzom i generałowi Stanisławowi Maczkowi za wyzwolenie miasta...