• Historia
More
  Strona główna Historia Tadeusz Pietrzykowski - Polak który bił Niemców w Auschwitz

  Tadeusz Pietrzykowski – Polak który bił Niemców w Auschwitz [WIDEO]

  W obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu miała miejsce nieprawdopodobna historia., która jest gotowym scenariuszem na film mimo to o polskim pięściarzu mało kto słyszał.

  Przedwojenny mistrz polski w wadze koguciej, zawodnik Legii Warszawa Tadeusz Pietrzykowski w czasie wybuchu wojny miał zaledwie 22 lata.


  8 września 1939 zgłosił się jako ochotnik do 1. baterii Obrony Warszawy. Bronił się aż do kapitulacji stolicy w dzielnicy Ochota, w której się wychował. Po kapitulacji w 1940 roku Teddy postanowił przedostać się do Francji, został niestety złapany i trafił obozu zagłady w Auschwitz.


  Bokserski dramat Pietrzykowskiego rozpoczął się pod koniec marca 1941 r., kiedy do obozu przybył Walter Dünning – przedwojenny zawodowy mistrz Niemiec wagi średniej. W obozie został kapo, wyżywając się na słabszych więźniach. Właśnie Dünning był jednym z tych, którzy wpadli na pomysł urządzenia sobie bokserskiej rozrywki w Oświęcimiu.

  Do walki z nadzwyczaj brutalnym kapo namówili Teddy`ego polscy więźniowie, którzy podziwiali go za dużą odporność na ciosy, zadawane przez obozowych oprawców. Natychmiast pomysł ten podchwycili niemieccy funkcyjni i zaproponowali pojedynek, którego stawką było pół bochenka chleba i kostka margaryny.

  Byli pewni wyniku tej rywalizacji. Pietrzykowski ważył wówczas 45 kg, a jego rywal ok. 70 kg. Ciosy Pietrzykowskiego kilka razy zachwiały Niemcem. Ostatecznie Dunning poddał się w drugiej rundzie.

  Teddy podczas trzyletniego pobytu w obozie stoczył ponad 40 pojedynków wiekszość z nich zdecydowanie wygrywając.

  Zobacz także

  Edward Mosberg w odpowiedzi na przekłamania Netflixa: wszystkie obozy na terenie polskim były niemieckie [WIDEO]

  Mosberg był więźniem niemieckich obozów w Płaszowie i Mauthausen. W momencie wybuchu II wojny światowej miał 13 lat.

  „My Pierwsza Brygada” odśpiewana przez kombatantów i mundurowych. Duma! [WIDEO]

  https://twitter.com/D_Tarczynski/status/1193866404719710208

  Piosenka, która powstała w hołdzie żołnierzom poległym w Afganistanie i Iraku[WIDEO]

  Znakomity montaż i wzruszająca piosenka. https://www.facebook.com/TobieOjczyzno2305/videos/503580093706865/

  Radni PO przegłosowali uchwałę.Ulica Jedności Robotniczej zamiast gen. Fieldorfa „Nila”.

  Rada miasta Żyrardów głosami Platformy Obywatelskiej przyjęła uchwałę zmieniającą ulicę gen. Fieldorfa-„Nila” na ulicę Jedności Robotniczej. Decyzja wywołała burzę...

  “Dziękujemy Wam Polacy za uwolnienie miasta Breda”. Holendrzy wciągają sektorówkę z podziękowaniem[WIDEO]

  Podczas meczu drużyna NAC BREDA rozciągnęła ogromną sektorówkę. Chciała w ten sposób podziękować polskim żołnierzom i generałowi Stanisławowi Maczkowi za wyzwolenie miasta...